Başvuru SmartFatura Entegrasyon avantajları hakkında
bilgi almak için Hemen Arayın!
 0 850 532 3700

Biz Sizi Arayalım!

Özel Entegrasyon

Engin SEZGIN 21 Nisan 2014 - Pazartesi

Özel Entegrasyon Yöntemi

Faturalama ihtiyaçları farklılık gösteren veya çok sayıda fatura düzenleyen mükelleflere, kendilerine ait bilgi işlem alt yapısının yetersiz olması halinde teknik yeterliliğe sahip bir özel entegratörün bilgi işlem sistemi vasıtasıyla elektronik fatura alıp gönderebilme imkanı sağlanmıştır. Gelir İdaresi Başkanlığından özel entegrasyon izni almış mükelleflerin bilgi işlem sistemleri kullanarak da e-fatura uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Bu durumda mali mührünü ürettiren mükellefler, Başkanlık’tan özel entegrasyon izni almış kurumlara başvuru yaparak uygulamaya dahil olabilirler. Özel entegrasyon izni için başvuran mükelleflerin testleri devam etmekte olup, testlerini başarı ile tamamlayarak Başkanlık’tan özel entegrasyon izni alan kurumlar “www.efatura.gov.tr” internet adresinden yayınlanmaya başlanmıştır.

e-Fatura Uygulamasının teknik özellikleri ve entegrasyon standartları “e-Fatura Uygulaması Entegrasyon Kılavuzu” ve eklerinde yer almaktadır. Özel entegrasyon ile ilgili ayrıntılı bilgi e-Fatura Uygulaması Özel Entegrasyon Kılavuzu”nda yer almaktadır.
Mevzuat ve Teknik Mimari bölümüne ulaşmak için tıklayınız.

Özel entegrasyon izni alan kurumların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Özel Entegrasyon Hizmeti vermek istiyorsanız, başvuru ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.